Bestaand schilderwerk overspuiten - alles weer fris in de verf!
Vaak is het overspuiten van bestaand schilderwerk (wanden en plafonds) genoeg om er weer een paar jaar tegenaan te kunnen. En ook daarvoor is latex spuiten erg geschikt. We kunnen namelijk door deze spuittechniek grote oppervlaktes overspuiten binnen een fractie van de tijd die het zou kosten om te rollen. En met als bijkomend voordeel dat we altijd een hoge kwaliteit latex gebruiken én een hogere laagdikte spuiten.
Nieuw huis gekocht en geen dure verbouwing?
Met de huidige woningprijzen zien we steeds vaker dat er gekozen wordt voor het overspuiten van bestaand schilderwerk. De voornaamste reden is dat er (nog) geen geld voor een uitgebreide verbouwing is en dat mensen zo kort mogelijk een dubbele hypotheek willen. In dat geval is latex spuiten de ideale oplossing. Het gaat snel, is relatief voordelig en je kunt dit gemakkelijk en ruim vooraf al plannen.
Goed om te weten bij overspuiten bestaand schilderwerk:
In tegenstelling tot het latex spuiten van nieuw stucwerk hebben we bij overspuiten bestaand schilderwerk te maken met reeds aangebrachte verflagen. Er is in de woning geleefd en dat resulteert in vervuiling, soms loszittende verf, beschadigingen in de muren enz.
Bij het overspuiten van bestaand schilderwerk kunnen we hier een laag overheen spuiten van hoge kwaliteit latex. Dit zorgt er echter niet voor dat beschadigingen niet meer zichtbaar zijn. Daarnaast is het ook goed om te weten dat onze verf echt wel goed hecht, maar we zijn wel afhankelijk van de hechting van het materiaal wat er onder zit. In veel gevallen gaat dit hartstikke goed, maar we kunnen hier simpelweg geen garantie op geven omdat dit buiten onze invloed valt.
Wat zijn de voordelen van spuiten ten opzichte van rollen?
In het geval van bestaand schilderwerk overspuiten:
Dekkend eindresultaat:
Spuiten zorgt voor een egale laag muurverf waarbij we een dikkere laag spuiten. Beschadigingen spuiten we niet weg, maar we garanderen wel dat de nieuwe laag er dekkend op zit!Latex spuiten gaat snel!
Een klein beetje afhankelijk van de grootte van de woning en de gewenste kleuren. Maar meestal is een volledige woning binnen 1 tot 3 dagen volledig gespoten.Wij plakken alles af
Van plinten, kozijnen, keuken, deuren enz. Wij plakken alles voor je af zodat daar zeker niets mee gebeurt.Hoge kwaliteit latex:
We spuiten uitsluitend met hoge kwaliteit schrobklasse 1 latex van Veveo. Daar heb je nog jaren plezier van!
Wat valt onder 'bestaand schilderwerk overspuiten'?
Als latex spuiters denken wij vanzelf in wanden en plafonds. Maar we kunnen ons voorstellen dat dit niet voor iedereen helder is. Latex spuiten is dan ook enkel geschikt voor zuigende ondergronden. Wanden en plafonds dus. Houten kozijnen, deuren, keuken enz valt hier niet onder en vallen ook niet onder onze werkzaamheden.
Wat kan er overgespoten worden?
In principe kunnen we elke afwerking van muren en plafonds overspuiten met latex. Denk bijvoorbeeld aan: Spack (plafond), Spachtelputz (muren), Glad stucwerk, betonmuren (loodsen).
Plafonds kunnen eigenlijk altijd overgespoten worden, welke afwerking dit ook heeft. Weet wel; we spuiten geen structuur en ook geen oneffenheden weg. Latex spuiten is structuurloos, daardoor blijft de staat van de ondergrond bepalend voor het eindresultaat.
Hoe kan ik een offerte aanvragen?
Vraag snel een offerte aan
(binnen 1 dag binnen)
- Vrijblijvende informatieaanvraag
- Specificatie werkzaamheden
- Direct een offerte op maat
Check onze online agenda
Plan alvast vooruit en neem een kijkje in onze online agenda. Ontdek of jouw gewenste datum nog beschikbaar is.




Direct een offerte aanvragen
Vul onderstaande gegevens in.
Ingevulde gegevens worden uitsluitend gebruikt door ProLatexspuiten om contact met u op te nemen en om een offerte op te stellen. We delen geen gegevens met derden.
Veelgestelde vragen
Kan latex direct op nieuw stucwerk gespoten worden?
Nee. Nieuw stucwerk moet altijd eerst goed drogen én meestal machinaal geschuurd worden. Daarna brengen wij een primer aan, gevolgd door de latexlaag.
Wat is schrobklasse 1 latex?
Schrobklasse 1 is de hoogste klasse op het gebied van slijtvastheid en reinigbaarheid. Deze latex is ideaal voor woonkamers, trappenhuizen en keukens, omdat je het makkelijk kunt schoonmaken zonder dat de verflaag beschadigt.
Hoelang duurt het latex spuiten?
Dat hangt af van de grootte van het project, maar gemiddeld kunnen we binnen 1 à 2 dagen een complete woning spuiten. Dankzij onze efficiënte werkwijze zijn we snel én precies.